Країни, де Bitcoin заборонений або легальний у 2024 році

Якщо ви хочете купити, продати або витратити біткойн, вам слід перевірити, чи є це законним у країні де ви зараз перебуваєте, адже це може призвести до небажаних наслідків.

Існує багато країн з різним регулюванням криптовалют. В більшості країн світу, біткойн дозволений, а в подеяких країнах настільки вільний в обігу, що його дозволяють використовувати як гроші, сплачувати податки, купувати товари або торгувати ним як товаром.

В інших країнах навіть за просте володіння біткоїном можна потрапити до в’язниці. Інші навіть не потурбувалися про його регулювання, залишивши біткойн та інші криптовалюти в правовій невизначеності.

Легальність біткоїна в різних країнах світу можна побачити на цій мапі:

Легальність біткоїна в різних країнах світу можна побачити на цій мапі

бо ось на цій мапі:

Легальність біткоїна в різних країнах світу у 2024 році

Хоча біткойн вже мав певний час для розвитку, в загальній схемі історії грошей він все ще залишається новим. Може пройти роки або навіть десятиліття, перш ніж біткойн зможе повністю замінити світову грошову масу грошей. З його все більшим розповсюдженням і перетворенням на законний платіжний засіб, колись надумана ідея про біткойн як світову валюту стає все ближчою до того, щоб стати реальністю.

У цій статті ми розповімо про те, де біткойн заборонений, а де біткойном можна користуватися вільно:

  • Країни де не можна користуватися біткойном
  • Країни з обмеженням щодо біткойна
  • Легальні
  • Ні законні, ні незаконні

Відмова від відповідальності: Попри те, що цей список великий, криптовалютне законодавство часто може змінюватися. Тому вивчайте більше самостійно.

Країни, де біткойн заборонено

Біткойн та криптовалюти, як правило, вітаються в більшості країн світу. Проте, деякі країни фактично заборонили їх або їх використання. Незалежно від того, чи заборони були введені через децентралізовану природу біткоїнів, загрозу для їхньої поточної фінансової системи, чи просто тому, що відповідне регулювання ще не затверджене, є щонайменше дев’ять країн, які вирішили це зробити. Серед них:

  1. Алжир. Стверджує, що вони не підкріплені нічим фізичним, Алжир заборонив криптовалюти.
  2. Болівія. Центральний банк заборонив використання криптовалют через їхню нерегульованість.
  3. Бангладеш. Посилаючись на можливість відмивання грошей і несанкціонованість банком Бангладеш, біткойн та інші криптовалюти є незаконними.
  4. Домініканська Республіка. Через те, що криптовалюти не є законним платіжним засобом, вони заборонені в Домініканській Республіці.
  5. Гана. Хоча криптовалюти вважаються незаконними в Гані, Банк Гани бачить потенціал блокчейну і оцінює, як вписати його в свою фінансову структуру.
  6. Непал. Центральний банк Непалу заборонив біткоїн, оскільки він не є законною валютою.
  7. Республіка Македонія. Громадян попереджають, що вони не можуть мати криптовалюти за кордоном. Криптовалюта все ще є незаконною.
  8. Катар. Посилаючись на волатильність цін, можливість фінансових злочинів і відсутність підтримки центрального уряду, криптовалютна діяльність заборонена.
  9. Вануату. Кілька новинних агентств поширили інформацію про те, що Вануату приймає біткоїн в обмін на громадянство. Однак в Управлінні громадянства країни це спростували. Країна стверджує, що приймає тільки долари США в обмін на громадянство.

Країни, де використання біткоїна обмежено законом

Окрім країн, де BTC заборонено, існують також країни, де біткойн дещо обмежений і не може бути предметом торгівлі або використовуватися для оплати. У таких державах банкам та іншим постачальникам фінансових послуг заборонено мати справу з криптовалютними біржами та компаніями, а в більш екстремальних випадках країни навіть заборонили криптовалютні біржі (наприклад, Китай).

  1. Бахрейн. Для використання сервісів криптоактивів в Бахрейні потрібна ліцензія.
  2. Китай. Китайський цифровий юань дозволив виплачувати заробітну плату в мережі, що є першим випадком для країни. Незважаючи на те, що Китай досліджує криптовалюти протягом багатьох років, він обережно виходить на ринок, перераховуючи цілу низку правил щодо обмеження первинних пропозицій монет (ICO). Китай має ресурси для роботи з 70% потужностей для видобутку біткоїнів, але це регулюється чиновниками з міркувань захисту навколишнього середовища.
  3. Гонконг. Може бути прийнятий закон, який обмежить торгівлю криптовалютами для осіб, які мають понад 1 мільйон доларів у своєму інвестиційному портфелі. Крім того, Гонконг наголошує на певних правилах, коли мова йде про ICO. Біржі також потребують регулювання для того, щоб бути прийнятими.
  4. Іран. Фінансовим установам заборонено працювати з криптовалютами.
  5. Казахстан. Існують жорсткі обмеження щодо криптовалют з боку Національного банку, біржі та майнінг заборонені. Розглядається можливість повної заборони криптовалют.
  6. росія. Криптовалюта на росії легальна, але обмежена. Банки та біржі повинні бути зареєстровані Центральним банком, а криптовалюта не може використовуватися як платіжний засіб.
  7. Саудівська Аравія. Колись заборонений, біткойн зараз легальний в країні. Однак банкам заборонено брати в ньому участь.
  8. Туреччина. Криптовалюти не дозволені як фінансові активи в банках. Вони також не можуть бути класифіковані як платіжні інструменти.
  9. В’єтнам. Хоча біткойн все ще заборонений у торговельних відносинах Державним банком, володіння та торгівля криптовалютою є толерантним явищем для пересічного користувача. У країні проводяться дослідження для подальшого розуміння криптовалюти та її наслідків.

Зауважте, що, всупереч заборонам та обмеженням, ці закони не викорінили торгівлю біткойнами чи іншими криптовалютами та їх використання. Через децентралізовану природу криптовалют їх просто неможливо заборонити. Багато людей у цих країнах все ще користуються децентралізованими біржами, наприклад, як Uniswap, PancakeSwap, DYDX, Raydium, Jupiter та інші.

Це служить доказом того, що жоден уряд не має повноважень справді заборонити криптовалюту, в цілому, якщо вони не заборонять використання Інтернету для всієї країни.

Країни, де біткойн легальний

Позитивним моментом є те, що дослідження показують, що існує щонайменше 111 держав, де біткойн і криптовалюти визнані законом і є легальними.

Наприклад, такі великі країни, як США та Канада, загалом дружньо ставляться до криптовалют, водночас намагаючись забезпечити дотримання законів про боротьбу з відмиванням грошей та запобігання шахрайству. Тим часом у Європейському Союзі державам-членам не дозволено запускати власні криптовалюти, але криптовалютні біржі заохочуються до легалізації та дотримання нормативних вимог.

Станом на 2024 рік найбільш дружніми до біткоїна країнами, де BTC є легальним, є наступні:

  1. Антигуа і Барбуда: Був прийнятий закон про захист бірж і користувачів криптовалют. Незабаром біткойн може стати законним платіжним засобом в країні, оскільки ви можете використовувати біткойн для оплати громадянства.
  2. Австралія: Біткойн та інші криптовалюти є законними в країні з 2017 року і підлягають оподаткуванню податком на приріст капіталу.
  3. Барбадос: Криптовалюти працюють на Барбадосі легально. Барбадос має власну цифрову валюту DCash, яка діє з 2022 року
  4. Бельгія: Криптовалюти оподатковуються податком на різні види доходів. Криптовалюта не вважається законним платіжним засобом, хоча і визнається як можлива альтернатива грошам
  5. Болгарія: Для ведення криптовалютного бізнесу не потрібні ліцензії, і він розглядається як дохід від продажу фінансових активів
  6. Кайманові острови: Прийнято нові закони, що регулюють криптовалюти. Вони мають сприятливе податкове законодавство для бізнесу, включаючи криптовалютний бізнес.
  7. Чилі: Криптовалюти підпадають під грошову політику країни. У Чилі існує захист для криптовалютних бірж.
  8. Хорватія: Існує неоподатковуваний поріг у 3800 хорватських кун і податок на приріст капіталу в розмірі 12%-18%. Уряд попереджає про високий рівень ризику криптовалют.
  9. Домініка: Плануємо протестувати криптовалюту DCash, криптоперспективи в країні позитивні.Був проект з роздачі біткоїнів населенню, але його скасували.
  10. Естонія: Криптовалюта вважається віртуальною валютою і має цифрову цінність як спосіб оплати, хоча і не вважається законним платіжним засобом.
  11. Фінляндія:Криптовалюта є законною і розглядається як віртуальна валюта. Органом, відповідальним за віртуальні валюти, є Управління фінансового нагляду.
  12. Німеччина:Криптоактиви дозволено купувати, продавати та зберігати, якщо вони випущені ліцензованою установою.
  13. Індонезія:Криптовалюти є законними в Індонезії з 2019 року. При торгівлі вони розглядаються як товар, а не як платіжний засіб.
  14. Італія: Криптовалюти, які вважаються віртуальною валютою, підлягають оподаткуванню корпоративним та особистим прибутковим податком.
  15. Ірландія: Криптовалюта розглядається як віртуальна валюта і оподатковується по-різному в залежності від декількох сценаріїв.
  16. Японія: Криптоактиви відносяться до категорії “різних доходів”.
  17. Литва: Литва стала однією з перших країн, яка прийняла законодавчу базу щодо криптовалют та оподаткування, а доходи до 2 500 євро вважаються неоподатковуваними.
  18. Мальта: Мальта відома тим, що є домом для деяких з найбільших криптовалютних бірж, таких як Binance та OKEx, через їхню відкриту позицію щодо криптовалют.
  19. Маврикій: Законодавство цієї країни відноситься до категорії “Цифрові активи”.
  20. Маршаллові острови: SOV, або суверен, є законною валютою Маршаллових островів і працює на основі блокчейну.
  21. Нова Зеландія: Криптовалюти прирівнюються до золота і обкладаються податками.
  22. Норвегія: Криптовалюти вважаються активами і оподатковуються.
  23. Філіппіни: Криптовалюти відносяться до категорій цінних паперів та інвестиційних контрактів і регулюються Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC). Будь-які фінансові послуги, пов’язані з криптовалютами, наприклад, біржі, підпадають під регулювання Центрального банку Філіппін.
  24. Сербія: Криптовалюта розглядається як цифровий актив для цілей оподаткування. Криптовалютні послуги потребують ліцензії.
  25. Південна Корея: Криптовалюта є законною і підпадає під дію законів про боротьбу з відмиванням грошей, але при цьому ретельно регулюється урядом. Фінансові установи зобов’язані звітувати про криптовалютні транзакції.
  26. Швеція:Торгівля біткойнами розглядається як фінансова послуга. Прибуток оподатковується як дохід від підприємницької діяльності.
  27. Швейцарія: Ще у 2017 році криптовалюта приймалася як платіжний засіб у Торговому реєстрі. Для роботи з криптовалютами установам потрібні ліцензії. Існує широке регулювання з дуже позитивним ставленням до криптовалют в цілому.
  28. Україна: Криптовалюта класифікується як майно в країні. Це зростаючий напрямок для декількох крипто-бізнесів.
  29. Великобританія: Біржі повинні відповідати певним вимогам FCA. Біткойн – це приватні гроші.
  30. Об’єднані Арабські Емірати: Вважається крипто-дружньою країною, ОАЕ мають власну стратегію Emirates Blockchain Strategy, щоб перевести більшість своїх транзакцій на блокчейн і стати урядом, що працює на блокчейні.
  31. Сполучені Штати: Криптовалюта підпадає під дію податкового законодавства в США. Це регулюється, якщо продаж цінних паперів включає криптовалюту.
  32. Узбекистан: Криптовалюта тепер легальна в країні. Дохід, отриманий від криптовалют, не оподатковується, а біржі повинні відповідати певним вимогам і мати ліцензію для роботи.
  33. Венесуела: Створивши власну криптовалюту, забезпечену нафтою у 2017 році, Венесуела здавалася головним кандидатом на широке впровадження криптовалют. У 2018 році криптовалюта була оголошена незаконною, а в січні 2020 року почалися спроби зробити її знову легальною. Майнінг, який був незаконним, і тим, хто ним займався, були пред’явлені звинувачення, були зняті. Зараз криптовалютна діяльність у Венесуелі є законною.

Країни, де біткойн є офіційним платіжним засобом

  • Сальвадор: Поки що це єдина країна, яка визнала біткоїн законним платіжним засобом. До цього рішення це було визнано ризиком інвестора. Біткоїн-інвестори повинні радіти. Визнання біткоїна законним платіжним засобом в будь-якій країні – це величезна подія, яка заслуговує на всю ту увагу, яку їй приділяють. Крок Сальвадору може стати помітним прецедентом в історії, якщо все більше і більше країн почнуть приймати біткоїн в майбутньому.

Країни, де біткойн не є ні легальним, ні нелегальним

Деякі країни досі не вирішили, що робити з біткоїном. У таких випадках використання BTC є законним у тому сенсі, що ви можете володіти ним, але немає чітких правил або правового захисту щодо його статусу. Ці країни або вже створюють правову базу для біткоїна та криптовалют, або зайняли вичікувальну позицію.

До таких країн, що не визначилися, належать:

  1. Албанія: Застерігає громадян відповідально використовувати криптовалюту.
  2. Афганістан: Міністерство охорони здоров’я планує використовувати блокчейн для виявлення шахрайства в медицині. Проте правовий статус криптовалюти не визначений.
  3. Ангола: Законодавства щодо цього немає.
  4. Ангілья: має політику, що регулює ICO, але не згадує про повну заборону криптовалют.
  5. Аргентина: зазначила, що їхній центральний банк є єдиним, хто може випускати законну валюту, і підкреслює, що громадяни ставляться до криптовалют відповідально.
  6. відповідально ставитися до криптовалют.
  7. Беліз: На сьогоднішній день Беліз не має криптовалютного законодавства.
  8. Британські Віргінські острови: Вважаються сприятливими для ICO, але нічого офіційного про криптовалюти немає. Уряд перебуває в режимі очікування щодо криптовалютної політики, бажаючи спочатку побачити, як розвиватиметься криптовалютна сцена, перш ніж вживати подальших заходів.
  9. Бруней: Наголошується на тому, що криптовалюта не є законним платіжним засобом. Уряд закликає до обережності.
  10. Камбоджа: Хоча уряд розробляє власну валюту, засновану на блокчейні, криптовалюти все ще залишаються “сірою зоною” з юридичної точки зору, і уряд попереджає про потенційні ризики, пов’язані з криптовалютами.
  11. Коста-Ріка: Криптовалюти вважаються ризиком і відповідальністю окремої особи і не визнаються законним платіжним засобом.
  12. Куба: Не існує всеохоплюючої структури для роботи з криптовалютами під егідою уряду. Однак біржа все ще працює, не відчуваючи жодних перешкод на внутрішньому ринку.
  13. Гватемала: Громадян попереджають про децентралізовану природу криптовалют. Вона не визнається ні внутрішнім, ні зовнішнім платіжним засобом.
  14. Гаїті: Не створено жодних рамок для функціонування криптовалют.
  15. Індія: Незважаючи на побоювання щодо заборони на початку 2021 року, уряд збирається створити раду, яка вирішуватиме, як поводитися з криптовалютою.
  16. Гондурас: Біткойн та інші криптовалюти не підтримуються Центральним банком країни. Власник криптовалюти несе повну відповідальність за ризики.
  17. Кенія: Уряд випустив попередження про нестабільність криптовалют, відсутність регулювання та вразливість до злочинної діяльності і закликає громадян, які хочуть брати в ній участь, бути обережними.
  18. Ямайка: Уряд закликає до обережності при роботі з криптовалютою.
  19. Латвія: Незважаючи на те, що криптовалюта підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних та юридичних осіб, юридично в Латвії криптовалюта все ще перебуває в сірій зоні.
  20. Лесото: Лесото не підтримує криптовалютні практики і не дозволяє використовувати неліцензовані криптовалюти.
  21. Макао: Грошово-кредитне управління Макао не заохочує використання криптовалют.
  22. Малайзія: Біткойн та інші криптовалюти не є законним платіжним засобом, і уряд Малайзії радить громадянам використовувати їх з обережністю. Особливо наголошується на прозорому використанні біткоїнів та криптовалют.
  23. Мексика: Фінансові установи наголошують на тому, що громадяни повинні знати про ризики, пов’язані з криптовалютами. Криптовалюта не підтримується Центральним банком і не вважається законною валютою.
  24. Молдова: Національний банк Молдови рекомендує бути обережними.
  25. Чорногорія: Криптовалюта розглядається як індивідуальний ризик. З огляду на бажання приєднатися до Європейського Союзу і використовувати євро як законний платіжний засіб, уряд обережно ставиться до криптовалют.
  26. Пакистан: Незважаючи на розслідування криптовалют на предмет ухилення від сплати податків та відмивання грошей, біткойн та інші криптовалюти не визнаються.
  27. Лесото: Лесото не підтримує криптовалютні практики і не дозволяє використовувати неліцензовані криптовалюти.
  28. Макао: Грошово-кредитне управління Макао не заохочує використання криптовалют.
  29. Малайзія: Біткойн та інші криптовалюти не є законним платіжним засобом, і уряд Малайзії радить громадянам використовувати їх з обережністю. Особливо наголошується на прозорому використанні біткоїнів та криптовалют.
  30. Мексика: Фінансові установи наголошують на тому, що громадяни повинні знати про ризики, пов’язані з криптовалютами. Криптовалюта не підтримується Центральним банком і не вважається законною валютою.
  31. Молдова: Національний банк Молдови рекомендує бути обережними.
  32. Чорногорія: Криптовалюта розглядається як індивідуальний ризик. З огляду на бажання приєднатися до Європейського Союзу і використовувати євро як законний платіжний засіб, уряд обережно ставиться до криптовалют.
  33. Пакистан: Незважаючи на розслідування криптовалют на предмет ухилення від сплати податків та відмивання грошей, біткойн та інші криптовалюти не визнаються.

Побоювання широкомасштабної боротьби з криптовалютами вже давно впливають на біткойн.

Через це багато людей все ще з обережністю ставляться до систем, які не заслуговують на довіру, і покладаються на традиційні банки.

Незважаючи на це, все більше урядів вирішують прийняти цифрові інновації та відігравати певну роль в індустрії. Водночас юрисдикції, які протистоять новій індустрії, ризикують залишитися позаду. За іронією долі, ці країни вже є одними з найбідніших у світі, і широкомасштабна боротьба з біткойнами та криптовалютами, схоже, не дасть жодних позитивних результатів для покращення ситуації. Навпаки, сприятливе регулювання криптовалютного бізнесу дає чудову можливість залучити інновації, капітал, податкові надходження і підвищити рівень життя для всього населення.

Крипто Олег
Крипто Олег

Цікавлюся криптою з дитинства, купив на всі свої біткоїни піцу, ще коли це не стало мейнстримом. Інвестую в ефір та дрони. Ділюся своїм крипто-досвідом у Телеграм. Не фінансові поради. Бережіть себе та свої фінанси. Донатьте на ЗСУ.

Статті: 17