Як і де купити Bitcoin (BTC) в Україні у 2024

Біткоїн (Bitcoin) – це криптовалюта, або цифровий актив, концепт якого був запропонований у 2008 році Сатоші Накамото (це псевдонім людини або групи людей, які розробили протокол криптовалюти Біткойн). Біткоїн базується на технології блокчейн, що дозволяє проводити безпечні та анонімні транзакції без участі посередників, таких як банки чи фінансові установи.

Пам’ятаю в перші роки існування велику кількість монет можна було отримати в іграх, на різних ресурсах стояли так звані крани, де через певний проміжок часу можна було вбити адресу гаманця і отримати свої монети. Є такі люди, які вірили в ріст монети, накопичували її, а продали тільки після шаленого росту вартості, стали мільйонерами. 

Отже

Як купити Bitcoin в Україні у 2024 році?

В Україні є кілька способів купити Біткоїни. Ось кілька з них:

Не забувайте, що при купівлі Біткоїнів важливо обирати надійні та безпечні платформи, а також бути обережними із зберіганням своїх криптовалютних активів.

 Купівля BTC через криптобіржу

Ви можете зареєструватися на криптовалютній біржі, такій як Binance, Bybit, Mexc, чи іншій надійній біржі, і купити Біткоїни за допомогою фіатної валюти, такої як українська гривня (UAH). Купівля Bitcoin через криптобіржу – це досить простий процес, але потребує кількох кроків. Ось загальний огляд того, як це зробити:

  • Вибір криптобіржі. Спочатку вам потрібно вибрати криптобіржу, на якій ви бажаєте купити Bitcoin. 
  • Реєстрація та верифікація облікового запису. Після вибору біржі вам потрібно зареєструватися на її веб-сайті. Після реєстрації вам може знадобитися пройти процедуру верифікації особи, яка зазвичай включає надсилання фотографії вашого документа, та підтвердження вашої адреси.
  • Поповнення рахунку. Після успішної реєстрації та верифікації вам потрібно поповнити свій обліковий запис на біржі за допомогою вибраного методу платежу, на даний момент P2P – це оптимальний варіант.
  • Купівля Bitcoin. Після того, як ваш рахунок буде поповнений, ви зможете перейти до розділу купівлі/продажу криптовалют на біржі та вибрати опцію купівлі Bitcoin. Вкажіть суму, яку ви хочете придбати, та підтвердіть операцію.

Купівля BTC через криптогаманець

Для того, щоб купити BTC через криптогаманець, ми повинні мати на балансі кошти. Ми можемо fiat перекинути з тієї чи іншої платіжної системи, бо з банківської карти може не вийти через обмеження. Або наприклад з біржі перекинути USDT на гаманець, а там вже купити BTC.

Я перед тим, як робити якісь обміни, детально читаю умови обміну, порівнюю криптогаманці, рахую комісії, щоб обрати найкращий варіант.

Гаманці, які підходять для Bitcoin

Для зберігання Bitcoin інвестори можуть використовувати різні типи гаманців, які можуть бути розділені на дві основні категорії: холодні (або апаратні) гаманці та гарячі (онлайн або програмні) гаманці. Ось деякі популярні гаманці, які підходять для зберігання Bitcoin:

  • Холодні гаманці (апаратні гаманці):
    • Ledger Nano S/Ledger Nano X. Це популярні апаратні гаманці, які забезпечують високий рівень безпеки і можуть зберігати криптовалютні активи офлайн.
    • Trezor. Інший популярний апаратний гаманець, який дозволяє зберігати Bitcoin безпечно та захищено.
    • KeepKey. Цей апаратний гаманець також забезпечує безпеку зберігання Bitcoin та інших криптовалют.
  • Гарячі гаманці (онлайн або програмні гаманці):
    • Coinbase Wallet. Це онлайн гаманець, який дозволяє зберігати, відправляти та отримувати Bitcoin та інші криптовалютні активи.
    • Exodus. Це програмний гаманець, який дозволяє користувачам зберігати різні криптовалютні активи, включаючи Bitcoin, на їхньому комп’ютері або мобільному пристрої.
    • Trust Wallet. Це мобільний гаманець, який доступний для смартфонів на базі iOS та Android і дозволяє зберігати Bitcoin та інші криптовалютні активи безпечно.

Кожен гаманець має свої переваги та недоліки, тому важливо обрати той, який найкраще відповідає вашим потребам у зберіганні Bitcoin. Також важливо дотримуватися правил безпеки, таких як зберігання приватного ключа в безпечному місці та використання двофакторної аутентифікації для захисту вашого гаманця.

Біткоїн-термінали

Біткоїн-термінали. У деяких містах України також можуть бути доступні біткоїн-термінали, які дозволяють купувати Біткоїни за готівку без потреби реєстрації на біржі або обміннику. Карту терміналів можна подивитися ось тут.

Де купити BTC в Україні у 2024 році?

Далі в списку будуть біржі, якими я користуюся, почну список з тих, якими найчастіше і закінчу тими, якими найрідше: 

Binance

Мабуть всі люди, які користуються інтернетом, чули про Binance і знають, що  це платформа для торгівлі криптовалютами, де можна придбати різноманітні криптовалюти, включаючи Bitcoin. Біржу Binance було створено в 2017 році, а вже у січні 2018 року це вже був  сервіс з найбільшим об’ємом торгів криптовалютою у світі. Компанія була заснована в Китаї, але після заборони урядом Китаю торгівлі криптоактивами у вересні 2017 року, вона перенесла свої сервери та штаб-квартиру до Японії.

Перш ніж почати користуватися Binance, вам потрібно створити обліковий запис та пройти процедуру верифікації, щоб підтвердити свою особу.

Bybit

Bybit була заснована Беном Чжоу у березні 2018 року як платформа для деривативів на криптовалюту. Bybit працює у всьому світу, за винятком США, материкового Китаю, Сінгапуру, провінції Квебек (Канада) та деяких інших юрисдикцій, але головне, що працює в Україні, можна поповнити гривнею і купити Bitcoin. Bybit пропонує торгівлю криптовалютою, продукти з пасивним доходом та маркетплейс NFT. Зареєструватися можна за посиланням.

Whitebit

Вайтбіт – це одна з найбільших криптовалютних  платформ в Європі. Проєкт був запущений у 2018 році українськими фахівцями, засновником та генеральним директором якого є Володимир Носов. Оскільки біржа розроблена українськими фахівцями, то звісно вона працює з гривнею, тому спокійно можете скористатися нею для купівлі біткойна.

Qmall

Qmall запустили  в листопаді 2021 року. Одним із засновників є Микола Удянський, він відомий український бізнесмен і філантроп, який входить до топ-100 найбагатших українців 2021 року за версією Forbes. Особисто мені ця біржа подобається своєю простотою, все інтуїтивно зрозуміло.  Біржа спільно  з одним із українських банків працює над запуском криптокарток, щоб  клієнтам ще зручніше було користуватися криптоактивами .

MEXC

MEXC була заснована в 2018 році. Вона має штаб-квартиру в Сінгапурі, але надає послуги торгівлі криптовалютами в різних країнах у всьому світі, в тому числі в Україні. Як на мене, то вона дуже проста в користуванні навіть для новачків.

OKX

OKX – це міжнародна криптовалютна біржа, яка надає фінансові послуги з 2017 року. На платформі OKX користувачі можуть здійснювати купівлю та продаж криптовалют, а також заробляти гроші за рахунок зберігання токенів та участі у маржинальній торгівлі. Біржа пропонує понад 100 різних криптовалют, включаючи такі популярні як Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Ripple (XRP) та інші. Крім того, на OKX доступні різні способи отримання пасивного доходу, а також користувачі мають доступ до навчальних матеріалів, які допомагають їм розібратися з процесами торгівлі криптовалютами.

 Як забезпечити безпеку Bitcoin в Україні?

Забезпечення безпеки Bitcoin в Україні може бути досягнуте за допомогою кількох основних заходів:

  • Використання надійного гаманця. Важливо вибрати надійний криптогаманець для зберігання ваших Bitcoin. Існують холодні (наприклад, апаратні) та гарячі (онлайн або програмні) гаманці. Холодні гаманці зазвичай вважаються більш безпечними, оскільки вони не підключені до Інтернету, тим самим зменшуючи ризик злому.
  • Збереження приватного ключа в безпечному місці. Приватний ключ є головним елементом безпеки вашого гаманця. Важливо зберігати його в безпечному місці, наприклад, в офлайн зберіганні, яке ніхто крім вас не може отримати.
  • Застосування двофакторної аутентифікації (2FA). Більшість гаманців і криптобірж підтримують 2FA для підвищення безпеки вашого облікового запису. Використання 2FA підсилює захист, оскільки, крім пароля, потрібно буде ввести додатковий код або використати аутентифікаційний додаток.
  • Оновлення програмного забезпечення та дотримання безпеки. Переконайтеся, що ваше програмне забезпечення для зберігання Bitcoin оновлене до останньої версії, а також дотримуйтесь загальних правил безпеки в Інтернеті, таких як використання надійних паролів та унікальних облікових записів для кожної платформи.
  • Уникання шахрайства і фішингу. Будьте обережні з підозрілими листами електронної пошти, веб-сайтами та повідомленнями, які можуть намагатися викрасти ваші Bitcoin або конфіденційну інформацію. Ніколи не надсилайте свій приватний ключ нікому і не вводьте його на ненадійних веб-сайтах.

Загалом, зберігання Bitcoin вимагає обачності, використання надійних інструментів та свідомого підходу до безпеки.

 Як продати Bitcoin в Україні?

Продаж Біткоїнів в Україні можна здійснити за допомогою кількох способів:

  • Криптобіржі. Зареєструйтеся на криптобіржі, яка підтримує операції з українськими гривнями (UAH), вище я якраз перелічив біржі, якими користуюся. Переведіть свої Біткоїни на обрану біржу, продайте їх там, отримайте USDT, а потім через P2P поміняйте на гривні та отримайте кошти на свою банківську карту.
  • Криптовалютні обмінники. Платформи для швидкого обміну криптовалюти. Як я вже писав вище, що рейтинг обмінників можна подивитися на https://www.bestchange.com.
  • Біткоїн-банкомати. У великих містах є і таке чудо. Банкомат друкує QR, ми його скануємо для відправки крипти, отримуємо готівку.
  • Особисті зустрічі. Якщо ви знаєте покупця або продавця Біткоїнів особисто, ви можете домовитися про зустріч і обміняти біткоїни на готівку або інший вид оплати. В цілому норм варіант, якщо ви знаете один одного та довіряєте, в протилежному випадку, це дорога в один кінець.

Перш ніж проводити будь-яку операцію з продажу Біткоїнів, важливо вивчити умови обміну, комісії та процедури кожного методу, щоб забезпечити безпеку та ефективність операції. Також слід враховувати податкові обов’язки, пов’язані з продажем криптовалют відповідно до законодавства України.

Важливі моменти та зауваження по BTC

Bitcoin (BTC) є першою та найвідомішою криптовалютою, і в нього є безліч цікавих аспектів і зауважень. Ось декілька з них:

  • Децентралізація. Bitcoin працює на основі технології блокчейн, що означає, що він не має централізованого контролю або управління. Це дає користувачам більшу свободу та незалежність від фінансових інституцій.
  • Обмежена кількість випуску. Протокол Bitcoin обмежує максимальну кількість монет, які можуть бути створені, до 21 мільйона BTC. Це створює дефляційну економічну модель, яка може підвищити ціну Bitcoin з часом.
  • Анонімність. Хоча всі транзакції Bitcoin публічні та відкриті, користувачі можуть залишатися анонімними, використовуючи псевдоніми та інші методи.
  • Висока волатильність цін. Ціна Bitcoin може значно змінюватися протягом коротких періодів часу через велику участь спекуляції та недостатню ліквідність ринку.
  • Транзакції без посередників. Bitcoin дозволяє здійснювати безпосередні транзакції між користувачами без участі посередників, таких як банки або платіжні системи.
  • Блокчейн технологія. Блокчейн, на якому працює Bitcoin, може бути використаний для більш ніж просто фінансових транзакцій. Він може застосовуватися для управління ланцюгом поставок, голосування, реєстрації власності та багато іншого.
  • Податкові та регуляторні аспекти. В різних країнах Bitcoin регулюється по-різному. Крім того, власники Bitcoin можуть мати податкові обов’язки, пов’язані з прибутками від криптовалютних інвестицій.

Ці аспекти роблять Bitcoin захоплюючим об’єктом для дослідження та інвестування, але також вимагають уважності та обережності при його використанні. Потрібно перед виконанням тих чи інших операцій вивчити умови, правила та звернути увагу на комісії.

 Bitcoin FAQs

Чи можна купити Bitcoin в Україні?

Так, звісно, Bitcoin купити в Україні можна. До впровадження обмежень НБУ купівля крипти була швидшою і простішою. Тепер операції купівлі криптовалюти здійснюю через P2P.

Який найкращий спосіб і місце для покупки Bitcoin в Україні?

Вибір найкращого способу купівлі Біткоїна в Україні може залежати від ваших потреб. Особисто мені найзручніше купувати на криптобіржах. Я зміню місце купівлі, якщо мені запропонують вигіднішу ціну і при цьому не постраждає безпека.

Як торгувати BTC в Україні?

Біткоїн можна обмінювати на інші криптовалюти в обмінниках та біржах 24/7. Знайдіть кнопку “обмін” та виберіть пару “монета, яку хочете отримати/BTC”.

Яка ціна Bitcoin в доларах зараз?

Станом на [crypto_cur_date] ціна BTC складає – [crypto_currency ticker_1=”BTC” ticker_2=”USD”] USD.

Яка ціна Bitcoin в гривні зараз?

Станом на [crypto_cur_date] ціна BTC складає – [crypto_currency ticker_1=”BTC” ticker_2=”UAH”] UAH.

Чи є Bitcoin гарною інвестицією для українців?

Як і в багатьох інших країнах, Біткоїн може бути цікавою інвестиційною можливістю для жителів України, проте важливо розуміти ризики та потенційні переваги перед тим, як приймати рішення. 

Моя особиста думка, що все залежить від ваших очікуваннь та розуміння, що ви робите:

  • якщо ви хочете зберегти ваші фіатні (звичайні долари або гривні) від інфляції, від банків тощо, то вкласти ваші гроші в Біткой – це гарний варіант. Але треба розуміти, що високої прибутковості тут вже не буде, можливо х2, або х3, за якийсь довгий період. Також Біткойн вже на хаях (тобто на горі), тому купувати його зараз недоречно.
  • якщо ваша ціль – заробити більше ніж х2 та за більш короткий термін, то біткойн не ваша валюта, треба придивитися до альтів, вивчати ринок та робити власні дослідження. І інвестувати в дешеві переспективні монети, оскільки вони можуть зрости в декілька раз.

Крипто Олег
Крипто Олег

Цікавлюся криптою з дитинства, купив на всі свої біткоїни піцу, ще коли це не стало мейнстримом. Інвестую в ефір та дрони. Ділюся своїм крипто-досвідом у Телеграм. Не фінансові поради. Бережіть себе та свої фінанси. Донатьте на ЗСУ.

Статті: 16